SIKÇA SORULAN SORULAR

10.YIL KAMPANYA Q&A

1. 10.Yılda 10 Bin Okula Bağış Kampanyası nedir?

Domestos olarak dünyanın farklı yerlerinde insanların daha iyi hijyen ve temizlik standartlarına erişimine ulaşmasına destek olmak amacıyla sivil toplum kurumları ve kamu kurumları ile pek çok proje gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde de 2011 yılından bu yana “Domestos Okul Programı” çatısı altında okullarda hijyen şartlarının iyileştirilmesine yönelik kamu kurumları tarafından yürütülen titiz faaliyetlere katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar 72 ilde 14 bin ilköğretim okulunda 4,5 milyon öğrencinin yararlandığı çalışmalar gerçekleştirdik ve yaklaşık 4 milyon şişe ürün desteğinde bulunduk. Okul tuvaletlerinin hijyen standartlarının iyileştirilmesine katkı sağlamak için çıktığımız yolculuğumuzda 10. yılımızı gururla kutluyoruz ve 10.yılımızda 10 bin okula daha ulaşmak için yepyeni bir bağış kampanyasını hayata geçiriyoruz.

2. Bağış yapılacak okullar hangileri?

Bağış yapılacak 10.000 okul listesine bağış kampanyası sayfasından ulaşabilirsiniz.

3. Bağış yapılacak okullar neye göre, kim tarafından seçildi?

Kampanya kapsamında bağış yapılacak 10 bin okul, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hijyen şartlarının geliştirilmesine yönelik yaptığı çalışmalar sonucunda belirlediği okullardan oluşmaktadır.

4. Listede olmayan bir okula bağış yapılabilir mi? Bizim okulumuzu da listeye dahil edebilir misiniz?

10 Bin Okul listesindeki okullar Millî Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç listesine göre belirlediği okullardan oluşmaktadır.

5. Okul olarak biz de destek almak istiyoruz, nereye başvurabiliriz?

Kampanya Millî Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç listesine göre belirlediği 10 bin okul kapsamındagerçekleştirilecektir. Proje işbirliği protokollerine istinaden Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri GenelMüdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. İlgili başvurularınızı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne yapmanızı rica ederiz.

6. Kampanyaya nasıl katılabilirim?

Kampanya için özel olarak tasarlanmış Domestos Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu 750ml (Dağ Esintisi, Okaliptüs Ferahlığı, Kar Beyazı, Limon Ferahlığı)şişelerinin üzerindeki karekodu tarattıktan sonra sayfada göreceğiniz formu doldurarak okul listesinden dilediğiniz okulu seçerek bağışlarımızı yönlendirebilirsiniz.

7. Telefonumda karekod uygulaması yoksa ne yapmalıyım?

Kampanyaya katılmak isteyen kişiler akıllı cep telefonlarının kameralarındakikarekodtarayıcı özelliğini kullanabilir veya cep telefonları karekod tarayıcı özelliğe sahip değilse karekod uygulaması indirerek kampanyaya katılabilir. Katılımcının cep telefonu karekod uygulamasını desteklemiyorsa kampanyaya katılmak için 444 25 19 nolu telefon numarasından veya Callcenter.TR@unilever.com mail adresi üzerinden Unilever destek hattı ile iletişime geçebilir.

8. Kampanyaya kaç defa katılabilirim?

Katılımcıların Domestos Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu 750ml (Dağ Esintisi, Okaliptüs Ferahlığı, Kar Beyazı, Limon Ferahlığı)varyantlarında varyant başına 3’er defa katılım hakkı, yani toplamda 12 adet katılım hakkı vardır.

9. Neden kodu okutma kotası var, insanlar niye istedikleri kadar bağışta bulunamıyor?

Kampanyaya destek vermek isteyen mümkün olduğunca çok kişinin karekodlarındanfaydalanabilmesi adına karekod okutma sınırı bulunuyor.

10. Kampanya kapsamında karekodlu ürünlerhangi marketlerde satışa çıkacak?

Kampanya kapsamında karekodlu ürünler Domestos Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu 750ml (Dağ Esintisi, Okaliptüs Ferahlığı, Kar Beyazı, Limon Ferahlığı) varyantları ile Türkiye’deki tüm satış kanalları ve marketlerde olacaktır. (BİM Hariç)

11. Kampanya ne kadar sürecek?

Kampanya 06.09.2021 tarihinde başlayıp 30.11.2021 tarihinde sona erecektir.

12. Yardımlar ne zaman iletilecek?

Kampanya çerçevesinde okul başınabağışlanacak ürün adedi 10.12.2021 tarihinde www.domestoshijyenprojesi.com internet sitesinde yayınlanacaktır. Bu tarihten sonra kampanya kapsamında bağış gönderimlerine başlanacaktır.

13. Okullara bu 10.yıl bağışlarının karşılığı olarak hangi ürünleri göndereceksiniz? Göndereceğiniz ürünlerin boyutları nedir?

Kampanya kapsamında okullara temizlik malzemesi olarak 5L Domestos Çamaşır Suyu Çam Ferahlığı ürünü bağışlanacak. Her katılımcının yapacağı katılım 750ml değerindedir.

14. Her bir bağış ile okullarda ne kadarlık bir hijyen ihtiyacı karşılanıyor?

Her 750 ml’lik ürün 6 öğrencinin bir akademik dönem boyunca olan hijyen ihtiyacını karşılıyor.

15. Bağışların yapıldığını nereden ve nasıl takip edebilirim?

Kampanya çerçevesinde okul başına bağışlanacak ürün adedi 10.12.2021 tarihinde www.domestoshijyenprojesi.com internet sitesinde yayınlanacaktır. Bu tarihten sonra kampanya kapsamında bağış gönderimlerine başlanacaktır.

16. Bağış içeriği nedir?

Kampanya kapsamında 10 bin okula temizlik malzemesi olarak 5 Litrelik Domestos Çamaşır Suyu Çam Ferahlığı ürünü bağışlanacak. Her katılımcının yapacağı katılım 750ml değerindedir.

Loading